Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Silver ParkOlkuski Park Rekreacyjno-Krajobrazowy „Silver Park” to jedna z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce. Już teraz Park cieszy się zainteresowaniem miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskach. Atrakcją parku są maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach. Integralną częścią Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego jest profesjonalna skateplaza o powierzchni ok. 1200 m2, szeroka alejka w formie pętli z gładką nawierzchnią do jazdy na rolkach i nauki jazdy na rowerach oraz cztery sekcje trialowe. Tory Trialowe składają się z elementów architektury krajobrazu m. in. skały, pnie drzew, drewniane kłody, podkłady kolejowe, które umożliwiają uprawianie takich dyscyplin jak cyklotrial, parkour czy w przyszłości wspinaczka.

Oprócz tego wykonane są tory ziemne do jazdy na różnego rodzaju rowerach z odcinkami dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów oraz  pumptrack (tory do jazdy na rowerach bez pedałowania) i dirty (tory do jazdy umożliwiające wykonywanie trików rowerowych). Teren parku jest również miejscem do wypoczynku dla młodszych i starszych. Na terenie parku znajduje się zbiornik wodny z kaskadami o powierzchni ok. 400 m2, plac zabaw dla dzieci z podłożem piaszczystym, altana wielofunkcyjna i parking. Wyjątkową atrakcją parku są wyeksponowane maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach. Dzięki specjalnym postumentom w są one wykorzystywane do jazdy na deskorolkach czy rolkach. Na terenie parku znajdują się również ścieżki edukacyjne z tablicami informacyjnymi, związanymi z historią górnictwa i roślinnością występującą na terenie parku.

Park Rekreacyjno – Krajobrazowy „Silver Park”, ul. Głowackiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, ul. Wiejska 1a, tel. 32 6494490, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Tel/fax: 32 6494490

Szczegółowe informacje: www.mosir.olkusz.pl

Silver ParkSilver Park