Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

GGrupa Mocarta na scenie MOKłówna siedziba MOK mieści się w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Nullo, w którym znajduje się również sala widowiskowo-kinowa. Na jej deskach występowali nie tylko miejscowi twórcy, ale także znane i cenione zespoły teatralne, muzyczne, kabaretowe z Polski i zagranicy. Każdego roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się kilkadziesiąt imprez kulturalnych. MOK może pochwalić się nowoczesną salą kinową z doskonałej jakości sprzętem. W Kinie „Zbyszek” można oglądać projekcje 2D i 3D. Miejski Dom Kultury to od lat kuźnia talentów. Wychowankowie kilkunastu sekcji tematycznych zdobywają uznanie poza swoją miejscowością rodzinną. Aktualnie prowadzone są sekcje: teatralna, plastyczna, fotograficzna, wokalna, instrumentalna, astronomiczna, rytmiczna, bębniarska, ceramiczna i baletowa. Przy Domu Kultury działają również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, Klub Literacki, Klub Miłośników Teatru, grupa teatralna Glutaminian Sodu czy też Olkuski Klub Miłośników Fotografii.

MOK jest organizatorem lub współorganizatorem takich konkursów jak: Festiwal Piosenki Dziecięcej, Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka, Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, konkursów Eko-Plast i Eko-Piosenka, Międzywojewódzkich Spotkań Tanecznych, Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego, konkursu literackiego "O Gmerk Olkuski" i wielu innych. To również zespół pracowników MOK wykreował kilka imprez o zasięgu ogólnopolskim np.: Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży i Olkuskie Dni Muzyki Organowej będące sztandarową imprezą kulturalną Olkusza.

Działania kulturalne podejmowane są nie tylko w głównej siedzibie MOK, ale również w świetlicach wiejskich: w Bogucinie Małym, Braciejówce, Niesułowicach, Troksie, Zimnodole i Żuradzie.

Olkusz, ul. Fr. Nullo
tel. 643 11 20, 643 15 39
fax. 754 52 96
http://www.mok.olkusz.pl