Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Grupa Mocarta na scenie MOKMiejski Dom Kultury w Olkuszu

Główna siedziba MOK mieści się w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Nullo, w którym znajduje się również sala widowiskowo-kinowa. Na jej deskach występowali nie tylko miejscowi twórcy, ale także znane i cenione zespoły teatralne, muzyczne, kabaretowe z Polski i zagranicy. Każdego roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się kilkadziesiąt imprez kulturalnych.

Więcej...


Centrum Kultury w Olkuszu Dworek Machnickich

Bogatą ofertę mieszkańcom i przyjezdnym oferuje Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej, w którym mieszczą się przede wszystkim unikatowe na skalę Polski Południowej Muzeum Afrykanistyczne im. dr Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł Gruszyńskiej, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego z bogatą kolekcją prac z wikliny oraz Kolekcja Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W tak zwanej sali ceglanej organizowane są wystawy, koncerty, konferencje i inne wydarzenia wpisujące się w kalendarz kulturalny Olkusza.

Więcej...


Wnętrze GaleriiGSW BWA w Olkuszu

Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu jest niekomercyjną samorządową instytucją kultury. Podstawowym zadaniem, które realizuje GSW BWA, jest prezentacja i upowszechnianie sztuki współczesnej oraz umożliwienie społeczeństwu wszechstronnego rozwoju osobowości; prezentowanie polskiej i zagranicznej sztuki współczesnej na wystawach czasowych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej.

Więcej...