Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Nasi seniorzy mogą już zgłaszać się po uprawniające do wielu zniżek Karty Seniora. Gmina Olkusz przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia i przystąpią do programu, otrzymają bezpłatne i bezterminowe karty honorowane w przeszło 300 miejscach w całym kraju. Program lojalnościowy to również wyjście naprzeciw olkuskim przedsiębiorcom. Uczestnictwo Gminy Olkusz w tym programie to wynik porozumienia pomiędzy burmistrzem Olkusza Romanem Piaśnikiem oraz prezesem Stowarzyszenia Manko - Łukaszem Salwarowskim. Wzajemna współpraca jest efektem starań olkuskiej Gminnej Rady Seniorów, która powstała pod koniec ubiegłego roku. Przystąpienie do programu OKS gwarantuje olkuskim seniorom możliwość wydawania lokalnej mutacji „Głosu seniora” – gazety sprofilowanej na czytelnika w dojrzałym wieku, z uwzględnieniem miejscowej problematyki.

Karta Seniora

- Bliski kontakt z mieszkańcami jest niezwykle istotny w kontekście działania każdego samorządu. Gwarantuje odpowiednią reakcję na faktyczne potrzeby konkretnych grup społecznych oraz przyczynia się do rozwijania postaw obywatelskich. Seniorzy są niezwykle ważnym partnerem, ponieważ ich bogate doświadczenie zawodowe i życiowe, przy jednoczesnej woli bycia aktywnym i pomocnym, są atutami, które ja dostrzegam i doceniam. Gminna Rada Seniorów i Karta Seniora to część wielu działań, jakie są i w najbliższej przyszłości będą podejmowane, aby głos seniorów był wysłuchany, a działalność widoczna   – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz miasta.

Karta Seniora

Akces Olkusza do tej ogólnopolskiej inicjatywy jest z korzyścią nie tylko dla seniorów, ale również dla lokalnych przedsiębiorców. Program ten zachęca bowiem osoby starsze do korzystania z usług miejscowych firm, które zdobywają lojalnych klientów. Lista miejsc w całej Polsce, gdzie można korzystać ze zniżek obecnie wynosi 300 firm i ciągle się zwiększa. Znalazły się na niej pierwsze cztery olkuskie instytucje i firmy, które gwarantują zniżki dla seniorów posiadających kartę – Klub Fryzjersko-Kosmetyczny NOVY, OSMA Sp. z o.o., sklep „Kwadrat” oraz Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Niebawem dołączą kolejne.

Karta Seniora

- Przystąpienie do tego programu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom sporej grupy mieszkańców, którzy dzięki zniżkom mogą zaoszczędzić pieniądze. Wśród partnerów projektu jest dużo firm prozdrowotnych, ale również sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych. Chciałbym zachęcić miejscowych przedsiębiorców do przystępowania do tego programu, a naszych seniorów do odbierania bezpłatnych kart - mówi Ryszard Ryza, przewodniczący Gminnej Rady Seniorów.

Projekt Ogólnopolska Karta Seniora realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Zdrowia. Do programu przystąpiło już 43 tys. seniorów z całego kraju. Olkusz jest dwudziestym miastem w Polsce, które ma swoją lokalną wersję tej karty.

Karta Seniora

Kartę Seniora w Olkuszu można uzyskać w następujących punktach:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu – Klub „Przyjaźń”, Olkusz, ul. Legionów Polskich 14 od poniedziałku do piątku w godzinach 15.oo – 20.oo,
  • W trakcie dyżurów członków Gminnej Rady Seniorów w Olkuszu, w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, pok. 235 (I piętro), Olkusz, ul. Rynek 1, od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.oo – 14.oo,
  • Uniwersytet III Wieku, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Olkusz, ul. Fr. Nullo 29, w dniu 16 i 23 czerwca 2016 r. w godzinach 16.oo – 17.oo,
  • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu, Olkusz, ul. Żeromskiego 1, I piętro Klub Seniora „Radość”, w każdy wtorek w godzinach 15.30 – 18.oo,
  • Fundacja „Nowa”, Klub „Kubuś”, Olkusz, ul. Batalionów Chłopskich 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.oo – 20.oo.