29 kwietnia w olkuskim magistracie odbyło się bardzo uroczyste spotkanie – wręczenie medali za zasługi dla obronności kraju. Honory te przyznawane są przez ministra obrony narodowej tym osobom, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Pod koniec kwietnia otrzymali je ci rodzice, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Medale za obronność

- W imieniu wszystkich olkuszan chciałabym serdecznie podziękować za Państwa poświęcenie i ciężką pracę, polegającą na przekazywaniu kolejnemu pokoleniu najważniejszych wartości: patriotyzmu i odpowiedzialności za bliźniego. Dzięki temu czujemy się bezpieczniej. Dziś mogą być Państwo dumni – ze swoich dzieci oraz z siebie – mówiła Bożena Krok, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Medale za obronność

W imieniu ministra obrony narodowej medale wręczył mjr Jarosław Wójcik, szef Wydziału Rekrutacji Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Krakowie oraz zastępca burmistrza Bożena Krok.

Złoty medal „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymała Pani Alina Ćwięczek.

Srebrne medale otrzymali:

1. Pani Bożena Synowska
  2. Pan Jan Synowski
  3. Pani Stefania Łydka
  4. Pan Stanisław Łydka
  5. Pani Władysława Bartusik
  6. Pan Roman Bartusik
  7. Pani Barbara Lipińska
  8. Pan Zbigniew Lipiński
  9. Pani Zofia Kordaszewska
  10. Pan Jan Kordaszewski
  11. Pani Zofia Kądziołka