Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

1 czerwca na olkuskim rynku duże grono dzieci i rodziców świętowało Dzień Dziecka z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

IMG 3916

Obok trwał zorganizowany Przez Urząd Miasta i Gminy Piknik Ekologiczny, toteż u nas też było ekologicznie, w zgodzie z naturą i z szacunkiem dla niej.

Drugi dzień pięknej, wiosennej pogody tchnął we wszystkich nowe życie. W okolicy brzęczały kosiarki i owady, a na rynku pszczółki.

IMG 3870IMG 3878

Akcja plastyczna „Świat pszczół i nie tylko”, zorganizowana przez Pracownię Plastyczną MOK, zachęciła dzieci do malowania. Powstawały wizerunki radosnych, kolorowych pszczół, które wręcz zrywały się do lotu.

IMG 3880

Terkotały wiatraczki przekazane wraz z innymi prezentami przez firmę Fiber, której dziękujemy za wsparcie imprezy.

 

Nad coraz większym tłumem unosiły się bańki mydlane i gołębie. Wszyscy czekali na przedstawienie „Pszczółka Maja” w wykonaniu bardzo lubianej przez dzieci Fabryki Kultury.

IMG 3924

Sztukę zapowiedział Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez, natychmiast nazwany przez Panią Kwiatek Panem Chmurką. Pan Chmurka z żalem porzucił dobrze zapowiadającą się karierę aktorską, a na scenie pojawili się mieszkańcy zielonej polany. Pani Kwiatek, niezwykle pedantyczna, zapędziła Konika Polnego do prania, aby na narodziny pszczółki Mai i Gucia wszystko było nieskazitelne. Przejęty Konik Polny prał wszystko, co mu wpadło w ręce, łącznie z motylem i wieszakiem, co wzbudzało wielką radość u zgromadzonych pod sceną dzieci.

IMG 3927

Gdy wreszcie Maja i gamoniowaty Gucio zaczęły poznawać świat, dzieci okazały się niezwykle pomocne. Towarzyszyły pszczółkom podczas ich przygód i dopingowały je z wielkim przejęciem.

IMG 3934

Dzięki nim Gucio został superbohaterem i zdołał uratować Maję z pułapki zastawionej przez groźnego Pająka.

IMG 3940

Przyszedł czas na świętowanie. Spontaniczne tańce, cokolwiek osobliwe, ale bardzo energetyzujące, a wreszcie i konkurs taneczny. Zwycięskie pary dzieci-rodzice otrzymały nagrody w postaci czarodziejskich parasolek z logo firmy Fiber.

IMG 3946IMG 3953

Kiedy już wszyscy zmęczyli się pląsami, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z bohaterami przedstawienia.

IMG 3977

Dzień Dziecka z MOK okazał się równie udany, jak pogoda.

 

Tekst i zdjęcia: MOK Olkusz