Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II to wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu.

W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel - parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. O g. 15 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Rajd Diecezjalny

Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II - wielkiego obrońcy życia i godności człowieka.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek i medal, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec. Wezmą też udział w konkursie z cennymi nagrodami, który zostanie rozstrzygnięty po Mszy św.!

Tego samego dnia w Sosnowcu odbywa się także Sosnowiecki Zlot Motocyklowy. Szczegóły z możliwością rejestracji na stronie https://rajd.soulshunters-jaworzno.pl/ .

 

Informacje dotyczące rejestracji: https://rajdrowerowydiecezjisosnowieckiej.pl/