Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Ponad osiemset dzieci łącznie wzięło udział w Imprezie Plenerowej pod hasłem "uMOCnieni literaturą", która odbyła się 7 czerwca 2019 r. na olkuskim Rynku. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”, realizowanego w 2019 r. przez olkuską Bibliotekę  w partnerstwie z Księgarnią Ewy Ślęzak i Karola Goca w Olkuszu. Zadanie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece. Imprezę Plenerową rozpoczęło tradycyjne wspólne przeczytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima w interpretacji:
•    Pana Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
•    Pani Bożeny Krok - Z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
•    Pana Bogumiła Sobczyka – Wicestarosty Olkuskiego
•    Pani Jolanty Zięby – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu
•    Pani Małgorzaty Żurek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu
•    Pani Karoliny Brzozowskiej - Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu
•    Dra hab. prof. Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Pana Przemysława Kani  
•    Pani Grażyny Kaziród – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu
•    Pani Małgorzaty Dachowskiej – Dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 6 w Olkuszu
•    Pani Maridy Zoń – Dyrektor  Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu
•    Pani Tatiany Redel – Dyrektor Centrum Helen Doron w Olkuszu
Dla milusińskich przygotowanych zostało wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą. Oprócz bajkowego koncertu  w wykonaniu TULINKI BAND SHOW, Bajkowego Konkursu Czytelniczego oraz interaktywnego spektaklu w wykonaniu olkuskiej Grupy Teatralnej GLUTAMINIAN SODU na dzieci czekały też atrakcje w namiotach: Kącik małego artysty – pokazowe zajęcia prowadzone przez pracowników Biblioteki oraz pokaz zajęć z robotyki i pokaz eksperymentów przygotowanych przez Akademię Robotyki w Olkuszu oraz Akademię Twórczego Rozwoju "Bystrzak" w Olkuszu. Swoje umiejętności prezentowały też uczennice z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, które malowały dzieciom twarze.
Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły również zapoznać się z ofertą partnerskiej Księgarni Ewy Ślęzak i Karola Goca w Olkuszu. Odbyła się też prezentacja bajkowych postaci.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z olkuskich przedszkoli: (Przedszkole Nr 4, 7, 10, 13, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka”, Niepubliczne Przedszkole Językowo - Sportowe "Uniwersytet Przedszkolaka", Niepubliczne Integracyjne Przedszkole „Tęczowa Kraina” i Oddział Przedszkolny w Gorenicach) oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 4, 5 i 6  w Olkuszu.
Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Olkusz za udostępnienie płyty rynku oraz słodki poczęstunek dla dzieci, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu – za obsługę nagłośnienia, Panu Wojciechowi Dziedzicowi za obsługę fotograficzną imprezy, a Zarządowi Osiedla Pomorzany i Zarządowi Osiedla Glinianki w Olkuszu za bezpłatne użyczenie namiotów.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy za piękne bajkowe stroje oraz za wspaniałą zabawę i zapraszamy do korzystania z usług olkuskiej książnicy.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.