Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Otwarta Strefa Aktywności to program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Właśnie takie miejsce powstanie w Olkuszu przy ul. Osieckiej. W praktyce oznacza to ustawienie nowych urządzeń fitness, stołu do gry w szachy, tablicy edukacyjnej, ławek oraz wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.

- Popularność otwartych siłowni lokalizowanych na świeżym powietrzu, również w Olkuszu, dowodzi, że takie miejsca są potrzebne. Często zabiegają o nie sami mieszkańcy, np. w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wtedy są to jednak inwestycje realizowane w całości z gminnych środków. Dziś jednak mówimy o projekcie, na który otrzymaliśmy dofinansowanie, co nieco odciąży budżet gminny – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

OSA

W ramach Otwartej Strefy Aktywności przy ulicy Osieckiej powstanie miejsce, które będzie chętnie odwiedzane zarówno przez starszych, jak i młodszych mieszkańców. Z założenia ma również integrować obie grupy. Jej lokalizacja na nawierzchni trawiastej ma dodatkowo sprzyjać relaksowi, a część urządzeń będzie przystosowana do wykorzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Zgodnie z założeniami wynikającymi z wniosku o dofinansowanie, Otwarta Strefa Aktywności zostanie utworzona przed końcem września tego roku. Wartość wszystkich prac wyceniono na 59 122,00 zł. 25 000,00 zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystki. Zakończenie prac planowane jest na połowę września tego roku.

OSA