Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W 1299 roku niejaki "Henricus, civis de Ilkusz", czyli Henryk mieszczanin olkuski otrzymał prawo do założenia wsi Zimnodół. Ponieważ nie znamy daty nadania praw miejskich, a do naszych czasów nie zachował się dokument lokacyjny, tę datę przyjęto za pierwszy zapis o Olkuszu, jako mieście.

Z tego też powodu przygotowaliśmy internetowy quiz, który pozwoli sprawdzić wiedzę o historii Srebrnego Miasta, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Zasady udziału w quizie są proste. Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu (www.umig.olkusz.pl), gdzie w zakładce  - Quiz historyczny „720 lecie Olkusza” znajdują się zestawy pytań.

Gadżety

Trzeba wybrać dowolny zestaw pytań, a następnie poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pięć pytań z wybranego zestawu. Na osoby, które udzielą poprawnych odpowiedzi na wszystkie wylosowane pytania, czekają nagrody, czyli wydawnictwa i drobne upominki przygotowane z okazji jubileuszu miasta. Będzie je można odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu (pokój 312). Quiz potrwa do końca lipca lub do wyczerpania puli nagród. Zapraszamy do udziału.

Wybierz jeden zestaw pytań konkursowych:

1 | 23456789 | 10