PORZĄDEK OBRAD

X sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 10 września  2019 roku – godz. 14.00

1. Otwarcie X sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad X sesji Rady Miejskiej.
  4. Przyjęcie protokołu z IX sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.
  5. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o istotnych sprawach w okresie między sesjami – sprawozdanie.
  6. Informacje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Olkuszu o sprawach wynikłych w okresie między sesjami.
  7. Informacje Przewodniczących Komisji Rady Miejskiej w Olkuszu o istotnych sprawach pracy Komisji.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie  zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Miasta i Gminy Olkusz na 2019 rok.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr IV/41/2019 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 30 stycznia 2019 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Olkusz .
  12. Podjęcie uchwały w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia inkasentów, określenia wysokości  wynagrodzenia za inkaso i ustalenia zasad poboru w drodze inkasa podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXVI/540/2017 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 28 listopada 2017 roku z późniejszymi zmianami, w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia
  15. Podjęcie uchwały w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Olkuskiego.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zbiorczego raportu monitorującego realizację Gminnego Programu Rewitalizacji Olkusza na lata 2016-2026 za rok 2018.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Raportu monitorującego realizację Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Olkusz na lata 2014 – 2022 za rok 2018.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorenicach.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Olkusz działek nr 133/1, nr 5581, nr 5582, położonych w Olkuszu.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie działki nr 870 położonej w Kosmolowie.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie działki nr 3744/2 położonej w Olkuszu.
  25. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie przez Gminę Olkusz darowizny prawa użytkowania wieczystego nieruchomości , położonej w Olkuszu.
  26. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołu ds. wyboru ławników.
  27. Podjęcie Rezolucji w sprawie obniżenia opłaty marszałkowskiej z tytułu składowania odpadów.
  28. Przedstawienie interpelacji i zapytań radnych Rady Miejskiej w Olkuszu oraz odpowiedzi Burmistrza na interpelacje i zapytania radnych.
  29. Wolne wnioski.
  30. Zamknięcie sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.