Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

29 września odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”! 113 miłośników wycieczek rowerowych spotkało się na Rynku w Olkuszu aby wspólnie wyruszyć na trasę rajdu, która liczyła około 15 km i prowadziła przez ulicę Żuradzką, Mazaniec i drogę powiatową w kierunku Bukowna, następnie powrót do Olkusza odbył się tą samą trasą.

O godzinie 14:00 nastąpiło oficjalne otwarcie i uroczyste przywitanie rowerzystów przez Starostę Olkuskiego Pana Bogumiła Sobczyka, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Jacka Osucha. Gośćmi specjalnymi imprezy byli olimpijczycy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.

Wszystkim uczestnikom imprezy wręczono certyfikaty z autografami kolarzy oraz pamiątkowe znaczki. Najmłodsi otrzymali gadżety z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo zostały przyznane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego dla najmłodszego, najstarszego i najlepszego uczestnika rajdu. Rajd zakończył wspólny poczęstunek na Olkuskim Rynku.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja „Zatrzymać Czas”, Starostwo Powiatowe, Miasto i Gmina Olkusz przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Patronat Honorowy nad imprezą objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch.

Patronat medialny objął: Przegląd Olkuski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=1308090919314734