Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Wkrótce sylwester, zatem warto zaopatrzyć się w kalendarze na 2020 rok. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich” – najnowszą atrakcję naszego miasta. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych.

- Co roku szukamy nowych inspiracji, które pozwolą nam pokazać piękno naszej gminy. Możliwości mamy wiele, ponieważ Srebrne Miasto jest niezwykle urokliwe i staje się coraz bardziej aktywne. W 2020 roku mieszkańcom będą towarzyszyli Gwarkowie Olkuscy, których nie mogło zabraknąć w najnowszej edycji kalendarzy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Kalendarze

Seria kalendarzy „Szlakiem Gwarków Olkuskich” jest ilustrowana artystycznymi fotografiami pokazującymi poszczególne rzeźby gwarków w pięknej, jesiennej scenerii olkuskiej Starówki. Autorem fotografii wykorzystanych w kalendarzu jest olkuski fotografik Marcin Kłysewicz.

Na nową serię składają się cztery typy kalendarzy. Trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń działających w Olkuszu.

W dużym nakładzie zostały wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8). Tam też jest dostępna seria kalendarzy „listkowych”, na których prezentowane są fotografie rzeźb olkuskich gwarków.

Wydawane co roku „miejskie” kalendarze promują nie tylko najpiękniejsze zakątki Miasta i Gminy Olkusz, ale także twórczość miejscowych artystów - fotografików i malarzy.