Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W ubiegłym roku zwiększyła się liczba ludności Miasta i Gminy Olkusz. To dobry prognostyk, gdyż gminy podobne do naszej zmagają się z odpływem mieszkańców do dużych miast.

Nowy rok powitało 47 566 mieszkańców miasta i gminy Olkusz, czyli o jedenastu więcej, niż przed rokiem. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zwiększa się liczba ludności miejscowości wchodzących w skład Gminy Olkusz, a zmniejsza liczba mieszkańców samego Olkusza.

Obecnie w mieście mieszka 34 031 osób, czyli o 121 mniej, niż na początku ubiegłego roku. Dość znacznie, bo 132 osoby zwiększyła się za to liczba ludności gminy Olkusz. O ile na początku ubiegłego roku w miejscowościach na terenie naszej gminy mieszkało 13403 osoby, tak obecnie liczba ludności zwiększyła się do 13535 osób.

Najwięcej mieszkańców ma Osiek, gdzie mieszkają 1923 osoby. Na kolejnych miejscach pod względem liczby ludności jest Zederman (1387 mieszkańców), Gorenice (1270 mieszkańców), Żurada (1161 mieszkańców), Kosmolów (1068 mieszkańców) i Witeradów (992 mieszkańców). W większości sołectw, w ciągu minionego roku, zwiększyła się liczba mieszkańców. Największy wzrost liczby mieszkańców, bo aż o pięćdziesiąt osób, zanotował Osiek.

W ciągu minionego roku minimalnie zmniejszyła się liczba mieszkańców Gorenic, Kolonii Zimkówka, Wiśliczki i Zimnodołu. W przypadku pozostałych miejscowości naszej gminy można zaobserwować wzrost liczby ludności.