Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Ferie spędzane w mieście mogą być wspaniałą przygodą … nawet międzygalaktyczną! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w zajęciach organizowanych przez olkuską Bibliotekę w ramach projektu „Galaktyczne podróże, czyli kosmiczne ferie w Bibliotece”. W zajęciach i warsztatach organizowanych codziennie dla różnych grup wiekowych wzięło udział prawie 350 osób.

W poniedziałki i wtorki  dzieci w wieku od 4 do 7 lat wzięły udział w zajęciach „Kosmiczne zabawy dla najmłodszych”.

W środy dzieci w wieku 6 lat uczyły się kodowania, biorąc udział w warsztatach „Galaktyka kodem tyka”.

Z kolei w czwartki i piątki dzieci w wieku od 8 do 12 lat brały udział w zajęciach edukacyjnych, w czasie których m.in. zgłębiły tajemnice Wszechświata i Układu Słonecznego, „odwiedziły” Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS – największego sztucznego satelitę Ziemi, próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie czy jesteśmy sami we Wszechświecie, poznały różne rodzaje statków, pojazdów, łazików oraz satelitów kosmicznych, a także dowiedziały się w jaki sposób ludzie realizowali swe marzenia o podboju i eksploracji kosmosu. Uczestnicy zajęć mieli też okazję obejrzeć profesjonalny teleskop astronomiczny.

Stałym punktem spotkań były też kreatywne warsztaty oraz tematyczne zabawy integracyjne. Mali astronauci brali również udział w zajęciach w Mediatece, gdzie poprzez ciekawe, edukacyjne gry i zabawy komputerowe pogłębiali zdobytą wiedzę i umiejętności.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Firmę FIBER w Olkuszu.

W ramach FERII W BIBLIOTECE zorganizowano również ciekawe zajęcia edukacyjne w Filii PiMBP w Gorenicach.

Dziękujemy uczestnikom FERII W BIBLIOTECE za bardzo liczny udział w zajęciach oraz wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania!