Na podstawie informacji przekazanej przez Nadleśnictwo Olkusz, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że w związku z realizacją przedsięwzięcia pn.: „Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000, MOP 8,4 MPa Pogórka Wola – Tworzeń-Odolanów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi – Zadanie 3 (Odcinek Pałecznica – Sławków)”, Nadeśnictwo Olkusz jest zmuszone do zamknięcia w obu kierunkach odcinka drogi od skrzyżowania drogi powiatowej 1090K w kierunku Podlesia, do granicy lasu. Zmiana będzie obowiązywała od 1 marca 2020 roku do odwołania.

Mieszkańcy proszeni są o korzystanie z objazdu drogą wojewódzką 783, a następnie drogą powiatową 1109K w kierunku Podlesia.

Mapka Podlesie

W związku z zaistniałą sytuacją Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” informuje, że autobusy, realizujące kursy na linii „BP” do i z Braciejówki przez Podlesie, nie będą obsługiwały przystanku Podlesie I. Na czas zamknięcia ww. odcinka drogi uprasza się mieszkańców Podlesia o korzystanie z najbliższego przystanku „Podlesie II”.