Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już po raz czternasty z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” w olkuskim Domu Kultury odbył się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci i młodzieży.

Licznie przybyłych gości powitała prezes Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich, Bogusława Sypień, która podziękowała artystom, instruktorom, wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia za całoroczną pracę. Potem na scenie pojawili się młodzi aktorzy i wokaliści, a także seniorzy, którzy przedstawili świetny, autorski spektakl „Piosenka Sanatoryjna” oparty głównie o piosenki Wojciecha Młynarskiego. Finałową piosenkę „Róbmy swoje” wykonali na bis przy aplauzie widowni. Spektakl w reżyserii Przemysława Kani, aktora i wykładowcy akademickiego został zrealizowany w ramach projektu TUON - Teatru z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami 2019 oraz Teatru Seniora. Jeszcze przed spektaklem na scenie pojawiła się dziecięca i młodzieżowa grupa tańca nowoczesnego, jaka ćwiczy w klubie Przyjaźń pod kierunkiem Olega Sapronczyka. Kolejnym punktem programu była promocja wydanego przez Stowarzyszenie tomiku poezji pt. „Zahaczeni o rzeczywistość” z wierszami olkuskich poetów. O pomyśle wydania tomiku opowiadała inicjatorka publikacji Olga Śladowska. Artystyczny wieczór zakończył występ duetu Dorota Stachowicz – Mączka (gitara, wokal) oraz Michał Mączka (altówka), którzy zaprezentowali autorskie wykonania wierszy olkuskich poetów oraz występ grupy instrumentalno-wokalnej pod kierunkiem Franciszka Dudka. Podczas koncertu wiceprezes Stowarzyszenia, Barbara Orkisz przedstawiła wyniki prowadzonej przez stowarzyszenie ubiegłorocznej zbiórki publicznej na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat, imprezie towarzyszyła zbiórka finansowa na cele dobroczynne. Można było kupić książki i płyty wydawane przez stowarzyszenie, albo też wspomóc stowarzyszenie wrzucając dobrowolny datek do puszki. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rzecz rehabilitacji dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie „Wszyscy dla wszystkich” działa od 2004 roku. Od 2010 roku prowadzi Osiedlowy Klub „Przyjaźń” w Olkuszu, gdzie odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także koncerty, wystawy, spektakle teatralne i spotkania z twórcami. Przez 10 lat stowarzyszenie organizowało Powiatowy Konkurs „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce”, jest także współorganizatorem Olkuskiego Dnia Seniora. Realizowało także projekt Centrum Seniora w integracji z młodzieżą. Za swoją działalność stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie Marszałka Małopolski w konkursie Kryształy Soli oraz kilkukrotnie Nagrodę Burmistrza Olkusza „Cordis  Nobilis”.

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenia na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich”