7 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu panie świętowały Dzień Kobiet, którego organizatorem był Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Koncert Lady’s Voice i Przyjaciele był występem klasy światowej. W magiczną podróż przez dwudziestolecie międzywojenne zabrali nas wspaniali artyści. Byłe solistki ZPiT Śląsk – Monika Korpusik, Ewa Błaszczyk, Renata Dworak – oraz przyjaciele: Marian Chrobok i Jacek Kapica, a także niezrównana grupa baletowa Maraquja.

Cudowne głosy solo i w duetach, szarm i szyk, elegancja właściwa tylko dużym osobowościom scenicznym…

Po życzeniach dla pań złożonych przez Dyrektor MOK Małgorzatę Żurek oraz burmistrza Romana Piaśnika scena rozbłysła barwami. Piękne dziewczyny z grupy baletowej Maraquja rozpoczęły występy kankanem. Każdy kolejny numer tancerek nagradzany był rzęsistymi oklaskami – to była prawdziwa rewia w znakomitym wykonaniu, ubarwiona bajecznymi kostiumami.

Czas płynął szybko... zbyt szybko. Wszyscy bawili się cudownie, był wspólny śpiew, a na koniec musujące wino, chociaż ten niezapomniany występ podziałał jak szampan.

Dodatkową atrakcją były Targi Zdrowia i Urody oraz loteria z nagrodami zorganizowana przez firmę Oriflame z Olkusza.

To nie był koniec obchodów Dnia Kobiet 8 marca czekało na panie Kino na Szpilkach oraz kontynuacja Targów Zdrowia i Urody.