Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Szanowni Państwo. Gorąco apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych przez rząd nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się. Jak Państwo zapewne wiecie, obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Dlatego apelujemy. Zostańcie w domu. Nam wszystkim powinno zależeć, żebyśmy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.

 

Przed nami weekend. Dlatego prosimy, zostańcie w domach. Ten czas można spożytkować wykorzystując propozycje, jakie przygotowały jednostki gminy i inne podmioty. Na początek proponujemy obejrzenie filmów opowiadających o historii, współczesności, zabytkach i muzeach Srebrnego Miasta. Część z nich znajdzie Państwo tutaj.

Link do filmów

Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zebrał kilkanaście propozycji ćwiczeń sportowych, jakie można wykonać w domu. Poniżej zamieszczamy kilka podpowiedzi dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Link do filmów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu jest zamknięta dla czytelników, ale bibliotekarze cały czas pracują i przygotowali kilka ciekawych propozycji, z których można skorzystać bez wychodzenia z domu.

Link do artykułu

Ciekawe propozycje spędzania czasu w domu proponuje na swoim fanpage także Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Można poznać niezwykłe historie olkuskich kolekcji muzealnych i nie tylko.

Link do strony

Także olkuska galeria BWA proponuje obejrzenie filmu prezentującego aktualną wystawę „Fotografia?”, na której prezentowane są prace Stanisławy Zacharko-Łagowskiej. Galeria zaprasza także olkuskich twórców do nadsyłania fotografii swoich prac na internetową "Wystawę Artystów Olkuskich 2020". Autorzy proszeni są o wysyłanie do końca kwietnia 2020 roku prac wyłącznie w formie elektronicznej (JPG, TIF) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wraz z ich opisem (autor, tytuł, technika).

Link do filmu

Byliśmy zmuszeni przenieść na inny termin spacer historyczny „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich”, jaki miał się odbyć w sobotę 28 marca w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2020. Jednak proponujemy wirtualny spacer „Srebrnym Szlakiem Gwarków Olkuskich” z wykorzystaniem specjalnej, bezpłatnej aplikacji opracowanej na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Aplikację można zainstalować zarówno na telefonie, jak i komputerze.

Link do aplikacji

 

 

Zachęcamy także do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas internetowych zabawach, które pozwolą wykazać się wiedzą o historii Olkusza oraz spostrzegawczością.

Link do quizu