Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Szanowni Państwo, nasi Pasażerowie!

W związku z wejściem w życie kolejnych zarządzeń dotyczących ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa zostają wprowadzane zmiany w sposobie realizacji komunikacji miejskiej. 

  1. Będziemy na bieżąco obserwować ruch pasażerów i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Będą prowadzone kontrole napełnień szczególnie w godzinach szczytu. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.
  1. Na drzwiach wejściowych sukcesywnie będą pojawiać się informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe podczas wprowadzonych ograniczeń.
  1. W każdym autobusie jednorazowo może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Po przekroczeniu pojemności wozu kierowca nie będzie zabierał następnych pasażerów. Czyli jeśli przykładowo w pojeździe jest 30 miejsc siedzących, pasażerów może być co najwyżej 15.
  1. W soboty (od 28 marca) autobusy komunikacji miejskiej kursują wg. rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele  i święta.

Z wyłączeniem linii 467, która będzie kursować bez zmian wg. sobotniego rozkładu jazdy.

  1. W niedziele i święta (od 29 marca) autobusy komunikacji miejskiej będą kursować od godz. 8 (pierwsze wyjazdy z Olkusza). Ostatnie wyjazdy z Olkusza będą realizowane do godz. 16:00 (wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza  po godz. 16:00 będą wykonane). Linia PSK kursuje bez ograniczeń.

Linia 467 w niedziele  i święta będzie zawieszona.

  1. Od poniedziałku tj. od 30 marca będą wprowadzone ograniczenia w realizacji kursów w dni robocze. Kursy do pracy i z pracy w godzinach szczytu zostaną utrzymane. Pozostałe wybrane kursy na których na dzień dzisiejszy obserwowane były znikome napełnienia zostaną czasowo zawieszone (szczegóły w opracowaniu).

 

Prosimy wszystkich państwa o wyrozumiałość i zachowywanie się zgodnie z przepisami obowiązującymi w stanie epidemii, z respektowaniem ograniczeń w przemieszczaniu się jedynie do sytuacji bezwzględnie koniecznych.