Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W związku z zagrożeniem koronawirusem trwa akcja dezynfekcji przystanków autobusowych. To właśnie tam gromadzi się najwięcej ludzi, a ryzyko, że w powietrzu lub na powierzchni wiaty przystankowej znajdują się drobinki wirusa jest największe. Dezynfekcja ma pomóc w ochronie osób, które nie mają możliwości pozostania w domu w czasie ogólnokrajowej kwarantanny.

- Podejmujemy szereg działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dezynfekcja przystanków pomoże chronić przede wszystkim tych, którzy na terenie naszej gminy zmuszeni są korzystać z komunikacji zbiorowej w celu dotarcia do pracy, apteki lub sklepu po najpilniejsze zakupy. O kolejnych inicjatywach, również o wsparciu dla służb medycznych, będę informował na bieżąco - mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Pamiętamy o tym, że służby medyczne i sanitarne radzą, by zostać w domu, ale wiemy też, że część z Was musi podróżować komunikacją zbiorową. Dlatego, m.in. poprzez dezynfekcje przystanków, staramy się zminimalizować możliwość zakażenia wirusem SARS -CoV-2.

Dezynfekcja prowadzona będzie cyklicznie w godzinach wieczornych i nocnych metodą opryskową za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych.

Pamiętajmy i wspierajmy akcję #zostanwdomu