Porządek obrad XV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 28 kwietnia 2020 roku - godz.15.30

1. Otwarcie XV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad XV sesji Rady Miejskiej.
  4. Przyjęcie protokołu z XIV sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.
  5. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz o istotnych sprawach w okresie między sesjami – sprawozdanie.
  6. Informacje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Olkuszu o sprawach wynikłych w okresie między sesjami.
  7. Informacje Przewodniczących Komisji Rady Miejskiej w Olkuszu o istotnych sprawach pracy Komisji.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Olkusz w 2020 r.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej działkę nr 595/11, położoną w Olkuszu przy ulicy Długiej (obręb Pomorzany).
  10. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Olkuszu.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „ Gminnego Programu Wspierania Rodziny Miasta i Gminy Olkusz na lata 2020 – 2022”.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części, w których zastosowano ekologiczne źródło ciepła – wniosek Klubu Radnych ODNOWA.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Filii w Kosmolowie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia przedstawicieli do składu Olkuskiej Rady Seniorów II kadencji.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały określającej zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego na rok 2020.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Miasta i Gminy Olkusz na 2020 rok.
  17. Podjęcie w sprawie zmiany uchwały Nr XIII/163/2019 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 17 grudnia 2019 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Olkusz.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.
  19. Przedstawienie interpelacji i zapytań radnych Rady Miejskiej w Olkuszu oraz odpowiedzi Burmistrza na interpelacje i zapytania radnych.
  20. Wolne wnioski.
  21. Zamknięcie sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.