Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od 4 maja 2020 r. otwieramy dla czytelników Bibliotekę Centralną przy ul. F. Nullo 29b w godzinach obowiązujących przed wprowadzeniem kwarantanny tj. poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00, środę i sobotę od godz. 8.00 do godz. 16.00.
W trosce o czytelników i pracowników naszej Biblioteki wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z księgozbioru.
 
Zdjęcie wejścia do biblioteki
 
Przedstawiamy najważniejsze z nich:
  • Ograniczony zostaje wolny dostęp do księgozbioru oraz innych przestrzeni biblioteki, dlatego tez PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE REZERWOWANIE ZBIORÓW: telefonicznie pod numerem telefonu: 32 6430619; za pomocą katalogu online; adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz na profilu FB Biblioteki
    Prosimy również o wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.
  • Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa , zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi,
  • W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać TYLKO JEDEN CZYTELNIK W MASECZCE lub innym zabezpieczeniu.
    Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie,
  • W bibliotece wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 14 dni.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz ich przestrzeganie.

 
Źródło: PIMBP w Olkuszu