Od poniedziałku 11 maja Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa początkowo otwarty będzie sam parter, gdzie zostaną wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów Urzędu. Ponadto przewidziane zostały ograniczenia dotyczące liczby mieszkańców przebywających jednocześnie w budynku. Obowiązkowe będą maseczki, a przy wejściu – dezynfekcja rąk.

- Chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do normy. Dziś jednak najważniejsze jest zdrowie mieszkańców i pracowników Urzędu, dlatego zachowujemy szczególne środki ostrożności. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić swoje najpilniejsze sprawy – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Budynek magistratu

Obsługa codziennie od 8:00 do 14:00

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie otwarty dla mieszkańców w godzinach od 8:00 do 14:00. Na parterze budynku zostaną wyznaczone specjalne strefy dostępu. Obsługę przy wyznaczonych stanowiskach będą pełnili właściwi dla sprawy pracownicy Urzędu. Zostanie otwarta kasa, w której – ze względów bezpieczeństwa – preferowane będą płatności kartą. Korespondencję nadal będzie można złożyć do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do Urzędu.

- Fakt, że rząd znosi ograniczenia, nie oznacza, że sytuacja, związana z epidemią koronawirusa, została opanowana. Nadal w kraju notujemy przyrost liczby osób, u których stwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19. Dlatego apeluję o rozwagę podczas wizyt w Urzędzie, a także dyscyplinę dotyczącą dopuszczalnych odległości, np. w kolejkach. Pamiętajmy także, że wiele spraw urzędowych, takich jak wniosek o nowy dowód osobisty, czy płatności, można zrealizować przez internet, co jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym – podsumowuje Roman Piaśnik.

Równolegle z ponownym otwarciem obsługi bezpośredniej mieszkańców przez Urząd Miasta i Gminy, na turystów otworzy się także Punkt Informacji Turystycznej, w którym również będą obowiązywały szczególne środki bezpieczeństwa.

Infografika