Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od najbliższego poniedziałku zostaną zniesione niemal wszystkie ograniczenia wstępu do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców dostępne będą zatem wszystkie piętra Urzędu. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi, w dalszym ciągu – przebywając w budynku – będzie należało zakrywać usta oraz nos, a także dezynfekować ręce. Nowością jest nowa lokalizacja biura, w którym mieszkańcy realizują sprawy związane z wydawaniem dowodów osobistych. Od teraz wnioski o dowody osobiste oraz odbiory nowych dokumentów będą realizowane na parterze.

- Przez cały okres zmagań z koronawirusem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu funkcjonował, realizując wnioski internetowe oraz telefoniczne. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla wielu mieszkańców bezpośredni kontakt z urzędnikiem jest niezastąpiony. Dlatego już teraz uruchamiamy pełną obsługę mieszkańców – oczywiście z uwzględnieniem nadzwyczajnych środków ostrożności, których nadal nie wolno nam bagatelizować. Ten czas, kiedy w budynku magistratu było nieco spokojniej, wykorzystaliśmy efektywnie – od teraz sprawy związane z dowodami osobistymi będą załatwiane na parterze, a nie na piętrze Urzędu, jak to było do tej pory. Będzie to ułatwieniem dla kilku tysięcy osób, zwłaszcza starszych, które w ciągu roku nas odwiedzają, by np. wymienić dowód na nowy – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

11 maja w olkuskim magistracie została przywrócona bezpośrednia obsługa mieszkańców. Otwarty był jednak sam parter, gdzie zostały wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów Urzędu. Od 1 czerwca zostaną otwarte wszystkie piętra, a mieszkańcy będą mogli spotkać się z pracownikami Urzędu bezpośrednio w pomieszczeniach wyznaczonych dla poszczególnych wydziałów.

Dużą zmianę odczują również ci mieszkańcy, którzy do olkuskiego magistratu przyjdą z wnioskiem o nowy dowód osobisty lub po odbiór dokumentu. Dotychczas obsługa w tym zakresie prowadzona była na piętrze Urzędu. Od 1 czerwca prowadzona będzie na parterze – zaraz przy wejściu, w pokoju 114.

Na terenie całego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu bez zmian obowiązywać będą środki ostrożności. Przy wejściu każdy mieszkaniec będzie miał mierzoną temperaturę, a następnie będzie musiał zdezynfekować dłonie. Obowiązkowe będą również założone maseczki lub inna odzież zasłaniająca nos oraz usta. Magistrat będzie otwarty dla mieszkańców w godzinach od 7:00 do 15:00 (kasa do 14:30).

Infografika