Bez oficjalnych ceremonii, tłumów zaproszonych gości, akademii i programów artystycznych – w okolicznościach zupełnie innych niż dotychczas – dzieci i młodzież rozpoczynają dziś wakacje. Szczególny był cały rok szkolny, którego ostatnie miesiące przebiegły w formule zdalnych zajęć. Przed uczniami dwa miesiące odpoczynku.

- Wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrektorom gratuluję i dziękuję za to, że tak odpowiedzialnie wywiązywali się z wyzwań, którym musieliśmy sprostać w konsekwencji wprowadzenia stanu epidemii. Dziś zapowiada się na to, że uczniowie we wrześniu wrócą do szkolnych ław, jednak musimy pamiętać, że sytuacja może się jeszcze zmienić. Niebawem mam nadzieję ogłosić dobre wiadomości dla wszystkich uczniów, a tymczasem wszystkim życzę udanych i – przede wszystkim – bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Fot

Zdjęcie z uroczystego zakończenia roku szkolnego w 2017/2018.