W dniu 4 maja 2020 roku około godziny 10:40, przy ul. Reja 5 nieznany sprawca wyrzucił do pojemników na śmieci odpady poremontowe. Trwające czynności wyjaśniające pozwoliły ustalić, że sprawcą wykroczenia był mieszkaniec Os. Młodych, który został ukarany mandatem karnym za niezastosowanie się do Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

- Tego typu postępowania, z uwagi na obowiązujące przepisy, mogą kończyć się nawet po kilku tygodniach. Tak też jest w tym przypadku. Tożsamość sprawcy dziś nie pozostawia żadnych wątpliwości. Podobne sprawy prowadzimy na bieżąco, dlatego nikt, kto podrzuca odpady, nie może czuć się bezpiecznie. Przypominam jednocześnie, że odpady poremontowe można oddać bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. 1000-lecia – komentuje Marek Lasek, komendant Straży Miejskiej w Olkuszu.

Podrzucone odpady

Zdjęcie poglądowe.