Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania niestrzeżonego, wysokości opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego oraz określenia wysokości i sposobu pobierania opłat dodatkowych, od dnia 1 WRZEŚNIA 2020R. STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA BĘDZIE ROZSZERZONA O ULICĘ GÓRNICZĄ. 

Przypominamy, że STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA obowiązuje również przy Centrum Kultury na ulicy Szpitalnej oraz przy  Starym Cmentarzu na ul. Fr. Nullo.

W związku z powyższym, konieczne jest nabycie biletu w parkomacie (możliwa płatność kartą). Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania to 2 zł.

Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty będą wiązały się z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych.

Możliwe jest wykupienie kart abonamentowych, bądź też skorzystanie z możliwości opłaty telefonem komórkowym poprzez jedną z trzech dostępnych aplikacji mobilnych. Pango, ePARK, Skycash.