Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Aż siedem najciekawszych atrakcji turystycznych Olkusza zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu  „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać do 20 września 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku! Konkurs jest podzielony na kilka kategorii. W kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” zachęcamy do głosowania na Olkusz. Łącznie do tej kategorii konkursu zakwalifikowało się 26 miejscowości z całej Małopolski.

Z kolei w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” zachęcamy do głosowania na Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz na Olkuskie Szlaki Rowerowe. W tej kategorii można oddawać głosy na 14 szlaków w Małopolsce.

W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” zachęcamy do głosowania na „Olkuskie Spacery Historyczne”, czyli cykl bezpłatnych wycieczek organizowanych od trzech lat przez olkuski magistrat we współpracy z partnerami. Można także głosować na Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych, organizowane od 12 lat przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Łącznie w tej kategorii, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 18 wydarzeń i akcji.

Zachęcamy także do głosowania na olkuskie Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz na Park Rekreacyjno Krajobrazowy „Silver park” w kolejnej kategorii pt .„Unikatowa atrakcja turystyczna”. W tej kategorii o zwycięstwo walczy, aż 45 atrakcji.

Link do głosowania

Ujęcie fragmentu rynku przy gwarku olkuskim, w oddali widać ratusz i kościół, w dolnym prawym rogu widnieje grafika z napisem Turystyczne Skarby Małopolski

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach. Kandydatury, które zakwalifikowały się do Ii etapu konkursu zgłaszały Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Link do głosowania