Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

380 metrów sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej w ul. Źródlanej i części ul. Leśnej, a także 1080 metrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Słonecznej – to podsumowanie zakończonej już rozbudowy, prowadzonej w Żuradzie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. To jednak nie koniec – do czerwca 2021 roku powstanie 1400 metrów nowych sieci w ul. Starowiejskiej. Prace są zaawansowane, bo przekroczyły już 50% zamierzonego celu.

- Rozwój sieci kanalizacji oraz wodociągowej to inwestycja nie tylko w wygodę, ale także zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego tak ważne jest, by do nowej infrastruktury podłączały się nowe gospodarstwa domowe, rezygnując niejednokrotnie z nieszczelnych przydomowych zbiorników bezodpływowych. Zachęcam, by z takiej możliwości korzystać – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Do wspomnianych powyżej sieci wpiętych zostało 75 posesji. Należy podkreślić, że robotom związanym z rozbudową instalacji kanalizacyjnej towarzyszą również prace polegające na wykonaniu nowej nawierzchni drogowej.