Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W związku z potwierdzonym wystąpieniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w jednym z oddziałów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu zdecydował o objęciu całej klasy oraz pięciorga nauczycieli kwarantanną domową. Jednocześnie władze miasta, w porozumieniu z PPIS, wyraziły zgodę na prowadzenie zajęć z uczniami w trybie zdalnym.

- Wdrażamy działania rekomendowane przez służby sanitarne oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z doświadczeń innych samorządów wiemy, że ich przestrzeganie pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, przy równoczesnym zachowaniu ciągłości nauczania. Gminne szkoły zostały zaopatrzone w środki ochrony osobistej, dlatego do obecnej sytuacji podchodzimy z dużą uwagą, ale również ze spokojem. Wszystkim zakażonym koronawirusem życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. W dalszym ciągu apeluję o przestrzeganie zasad dystansu społecznego, jako najbardziej sprawdzonej metody ochrony przez COVID-19 – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W objętym kwarantanną oddziale Szkoły Podstawowej Nr 1 zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do 2 października 2020 roku. O wszelkich nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.