Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zapraszamy uczniów olkuskich szkół podstawowych do udziału w ciekawym projekcie „Piosenka o moim Olkuszu”, jaki realizuje Gmina Olkusz dzięki darowiźnie Fundacji ORLEN otrzymanej w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”.

- Udało nam się pozyskać środki do realizacji bardzo interesującego projektu. Nie tylko rozpowszechnimy – dość jeszcze mało znany – utwór, opowiadający o Srebrnym Mieście, ale także zaproponujemy młodym mieszkańcom bardzo ciekawe warsztaty, rozwijające szereg umiejętności. Gorąco zachęcam do udziału – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

 

Rynek w Olkuszu, murek z kwiatami, bazylika, urząd miasta, na górze biały napis Piosenka o moim Olkuszu

 

Jeśli ktoś lubi i umie śpiewać, a także chciałby poznać tajniki realizacji profesjonalnego materiału filmowego, a co najważniejsze jest uczniem klasy 5-8 którejś ze szkół podstawowych na terenie Miasta i Gminy Olkusz, to serdecznie zapraszamy do udziału. Głównym celem projektu jest zrealizowanie teledysku „Piosenki o moim Olkuszu” autorstwa Ryszarda Smaruja.

Uczestnicy projektu wezmą udział w ciekawych warsztatach, podczas których będą mieli okazję zdobyć nowe umiejętności. Przewidziane są warsztaty historyczne, pisania scenariusza oraz realizacji i montażu nagrania filmowego. Będą też warsztaty muzyczne, w trakcie których uczestnicy nauczą się „Piosenki o moim Olkuszu” zespołu „Bractwo wiecznego natchnienia”. Szacujemy, że w projekcie weźmie udział grupa około 30 uczniów olkuskich szkół podstawowych.

Nagrania do teledysku zostaną zrealizowane w urokliwych plenerach olkuskiej Starówki. Teledysk zostanie zamieszczony w internecie i będzie służył popularyzacji historii i zabytków Olkusza, a także amatorskiej twórczości artystycznej uczniów olkuskich szkół. Projekt będzie realizowany we współpracy z olkuskimi jednostkami kultury.

W razie pytań prosimy o kontakt z  Biurem Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu tel. 32 6421926 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie i dostarczenie Karty zgłoszenia oraz informacji o przetwarzaniu danych osobowych do Punktu Informacji Turystycznej w Olkuszu (ul. Floriańska 8) lub przesłanie skanów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 9 października 2020.

 

Karta zgłoszenia

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych