Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Powiadomienia o najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych, a także dostęp do przydatnych informacji, dotyczących zasad segregacji odpadów – dzięki podjęciu współpracy przez Gminę Olkusz z serwisem Moje Odpady, każdy może sięgnąć do najpotrzebniejszych informacji w wygodny sposób za pośrednictwem telefonu komórkowego lub z komputera. Zachęcamy do testowania!

- W XXI wieku coraz więcej czynności wykonujemy z poziomu telefonu komórkowego lub sprzed komputera. Przystąpiliśmy do współpracy z serwisem Moje Odpady, by jak najbardziej uprościć dostęp do harmonogramów odbioru odpadów. Aplikacja zapamiętuje miejsce zamieszkania konkretnego mieszkańca, dzięki czemu telefon sam przypomina o zbliżającym się terminie, a dzięki zintegrowanej mapie doprowadzi pod drzwi PSZOKu. Dodatkowym atutem są przydatne informacje dotyczące segregacji odpadów. W dobie zmieniających się przepisów oraz coraz większego nacisku na skuteczność segregacji odpadów, proste instrukcje, do których dostęp zapewnia serwis Moje Odpady, stają się nieocenione – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Harmonogram na stronie internetowej

Oprócz dostępu do aktualnych harmonogramów i instrukcji segregacji odpadów, z poziomu aplikacji można również anonimowo zgłosić dzikie wysypisko. Wystarczy zrobić zdjęcie, które zostanie przekazane do magistratu z informacją o lokalizacji.

Harmonogram w aplikacjiHarmonogram w aplikacji

AplikacjaAplikacja

Serwis Moje Odpady z informacjami dotyczącymi Srebrnego Miasta można odwiedzić z poziomu przeglądarki internetowej, pod adresem https://olkusz.moje-odpady.pl/ . Zachęcamy również do instalacji aplikacji na telefony komórkowe. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą ją pobrać ze Sklepu Play (link), natomiast właściciele Iphonów z App Store (link).