Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zrewitalizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji teren Dolinki na Osiedlu Młodych stał się miejscem, w którym mieszkańcy bardzo chętnie spędzają czas. Nowa infrastruktura sprawia, że niemal każdy znajduje coś dla siebie – zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, jak i zwolennicy spokojnych spacerów po nowych alejkach. Już niebawem, bo wiosną przyszłego roku, do listy atrakcji będzie można dopisać… fontannę.

 - Odbywam wiele rozmów z naszymi partnerami o tym, w jaki sposób możemy sprawić, by nasza infrastruktura była jeszcze bardziej atrakcyjna. Fontannę mieszkańcom ufunduje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu z okazji 65-lecia swojego istnienia. Jestem przekonany, że ta inicjatywa przyniesie wiele radości najmłodszym mieszkańcom, choć nie tylko – wszyscy bowiem wiemy, jakie ukojenie daje fontanna w upalne dni. – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Fontanna w Dolince

Odbyła się już pierwsza wizja w terenie. Burmistrz Roman Piaśnik z Prezesem PWiK sp. z o.o. Alfredem Szylko dokonali wstępnej oceny miejsc, w których mogłaby stanąć nowa atrakcja. Ważne jest, by na budowę fontanny pozwalała dostępna infrastruktura. Docelowe miejsce musi ponadto być atrakcyjne dla samych mieszkańców. Po jego wybraniu władze Wodociągów przystąpią do projektowania fontanny – oczywiście w uzgodnieniu z profesjonalnymi projektantami.

Fontanna w Dolince

- W maju 2021 roku, jak co roku, promując Miasto Olkusz oraz branżowy Dzień Pracownika Komunalnego i Światowy Dzień Wody, w bardzo atrakcyjnym dla olkuszan miejscu posadowiona zostanie fontanna z okazji 65-lecia Spółki. Budowa fontanny będzie kontynuacją naszych działań promocyjnych, które zapoczątkowała budowa zdrojów wodnych w przestrzeni publicznej i w placówkach oświatowych – mówi prezes PWiK sp. z o.o. Alfred Szylko.

Warto wspomnieć o pracach, jakie objęły teren tzw. Dolinki na os. Młodych i były realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Prace objęły m.in. wykonanie ścieżki rowerowej, rolkostrady, chodników, parkingu, a także boisk, siłowni, placu do ćwiczeń i nowoczesnego placu zabaw oraz miejsc wypoczynkowych. Teren Dolinki został oświetlony, odwodniony i objęty monitoringiem.

Dolinka na Osiedlu Młodych była głównym elementem szerszej inwestycji, realizowanej przez Gminę Olkusz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Projekt pod nazwą „Modernizacja obiektu szkolno-przedszkolnego wraz z rewitalizacją terenów zdegradowanych – Dolinka na Osiedlu Młodych w Olkuszu, na cele społeczne – zadanie nr 8.1 i 11.2 w GPR”, poza rewitalizacją Dolinki, objął także modernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu dla potrzeb prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, opiekuńczych sportowych i integracyjnych