Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od najbliższego poniedziałku 30 listopada olkuski magistrat częściowo przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców. Decyzja ta dotyczy zakresu spraw, które – dla komfortu mieszkańców – są realizowane na parterze budynku. Otwarty będzie dziennik podawczy oraz obsługa z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, dowodów osobistych, działalności gospodarczej, dzierżaw, Karty Dużej Rodziny, podatków, a także kasa. Z uwagi na niesłabnące zagrożenie koronawirusem, obsługa będzie odbywała się z zachowaniem zasad DDM – Dystans Dezynfekcja Maseczki. Oznacza to, że mogą pojawić się kolejki, dlatego apelujemy, by – jeśli jest to możliwe – nadal korzystać z możliwości realizacji spraw przez internet.

- W związku ze zbliżającym się terminem płatności za odbiór odpadów komunalnych, mieszkańcy apelowali o to, by – mimo trwającej epidemii – otworzyć naszą kasę. Dla dużej części osób bezpośrednia wizyta w Urzędzie jest nadal łatwiejsza niż kontakt telefoniczny lub elektroniczny. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby zachowywać niezbędne środki ostrożności. Dzięki temu chronimy siebie nawzajem. Wirus, który dla jednej osoby oznacza niewielki katar i ból gardła, u kogoś innego może stworzyć prawdziwe zagrożenie dla życia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W celu zachowania jak najwyższych standardów bezpieczeństwa, przed wejściem do Urzędu każdemu mieszkańcowi zostanie zmierzona temperatura. Niezbędne będzie zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. W kasie preferowane będą płatności kartą. Sama kasa będzie otwarta w godzinach od 8:00 do 14:00.

Jednocześnie przypominamy, że wpłat z tytułu podatków i opłat lokalnych można dokonywać na indywidualne rachunki bankowe, wskazane w decyzjach otrzymanych od Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu lub na nr konta: 32 1240 2294 1111 0010 2264 9530.

Opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi można dokonywać na indywidualny rachunek bankowy lub na konto o numerze: 88 1240 2294 1111 0010 4938 9482.

W tych sprawach, dla których jest to możliwe, zachęcamy do korzystania z możliwości ich załatwiania drogą elektroniczną lub telefoniczną. Najważniejsze kontakty z wydziałami Urzędu dostępne są tutaj: http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7194