Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Miesiąc z wolontariatem - dołącz i skorzystaj ze wsparcia!
 
Grudzień to miesiąc w którym świętujemy zarówno Dzień Wolontariusza, jak i Dzień Koordynatora Wolontariatu. Chcemy by to świętowanie i docenianie całorocznej pracy wolontariuszy i koordynatorów trwało dłużej. Dlatego przez najbliższy miesiąc będziemy przeżywać je razem z Wami.
 
W ramach miesiąca z wolontariatem przygotowaliśmy kilka działań, w których mogą wziąć udział zarówno wolontariusze, koordynatorzy jak i liderzy organizacji z Małopolski. Zobaczcie, z czego możecie skorzystać! :)
 
Spotkanie dot. podstaw prawnych wolontariatu dla liderów i kierowników organizacji
Spotkanie jest próbą odpowiedzi na najbardziej palące i najczęściej zadawane pytania związane z zagadnieniami prawnymi, z którymi stykają się koordynatorzy wolontariatu współpracując z ochotnikami. Najważniejsze aspekty, które zostaną poruszone podczas spotkania:- akty prawne regulujące sytuację wolontariatu w Polsce- ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) w wolontariacie- ubezpieczenia obowiązkowe i dodatkowe wolontariuszy- zwroty kosztów dojazdu oraz diet dla wolontariuszy
Data i miejsce: 08.12.2020 (wtorek) godz. 16:00-18:00. Spotkanie odbędzie się online
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6RRyhjpJWoSM5X9K6
 
Szkolenie rozwijające dla koordynatorów wolontariatu: "Narzędziownia online, czyli jak usprawnić pracę koordynatora wolontariatu"
Szkolenie obejmować będzie tematykę z zakresu narzędzi wspierających różne obszary współpracy z wolontariuszami: planowania działań i delegowania zadań, promocji wolontariatu, komunikacji z wolontariuszami.
Data i miejsce: 09.12.2020 godz. 16:00-19:00
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/SSEocwNCN5Kfx9Q29
 
Spotkanie branżowe "Organizacja wolontariatu sportowego - wyzwania, dobre praktyki, wymiana doświadczeń"
Zapraszamy osoby związane ze środowiskiem wolontariatu sportowego do uczestnictwa w spotkaniu branżowym dotyczącym aktualnych wyzwań, wymiany doświadczeń, dobrych praktyk w organizacji wolontariatu sportowego.
Na spotkaniu poruszane będą tematy:
- narzędzi do rekrutacji wolontariuszy
- aspektów prawnych przy wolontariacie akcyjnym
- metod i praktyk w zarządzaniu zespołem wolontariuszy
- dobre praktyki - wymiana doświadczeń w zarządzaniu zespołem wolontariuszy
Data i miejsce:  Spotkanie odbędzie się online
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/2zDxkopQEFcVmMDY9
 
 
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy!
Więcej na stronie  www.wolontariat-malopolska.pl
 
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków "Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030"