Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Tuż przed świętami wielkanocnymi opublikowane zostały znakomite informacje dla wszystkich, którym zależy na rozwoju gminnej oferty edukacyjnej i sportowej, a także troszczących się o jakość powietrza. Gmina Olkusz uzyskała znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie, budowę trybun w Parku Czarna Góra, a także wymianę nieekologicznych kotłów. Łączna wartość przyznanych środków sięga blisko 4 mln złotych.

- To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dzięki pozyskanym dodatkowym środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powstaną nowe miejsca dla przedszkolaków, a nowoczesna infrastruktura stadionu na Czarnej Górze wzbogaci się o kolejny – bardzo potrzebny obiekt. Podniesiemy również jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Serdecznie dziękuję Wojewodzie Małopolskiemu Panu Łukaszowi Kmicie za wsparcie naszych inicjatyw. To także dzięki jego zaangażowaniu możemy je realizować w tak szerokim zakresie. Dziękuję również Wicemini strowi Jackowi Osuchowi, który przyczynił się do pozyskania dofinansowania – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Bieżnia Czarna Góra

Realizacja inwestycji, które uzyskały dofinansowanie w drugim konkursie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, rozpocznie się jeszcze w tym roku. Warto w tym miejscu przypomnieć, że liczba miejsc dla przedszkolaków zwiększy się także w Osieku, gdzie powstanie nowy budynek przedszkola – również realizowany z dofinansowania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.