Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W poniedziałek 19 kwietnia, punktualnie o godzinie 9:00, przeciw COVID-19 zaszczepili się pierwsi mieszkańcy powiatu olkuskiego. Uruchomiony w olkuskiej hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1a Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych jest w stanie przyjąć nawet 700 chętnych dziennie. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

- Szczepienia są dla nas nadzieją na jak najszybszy powrót do codzien ności, za którą tęsknimy: przywrócenia pełnej sprawności krajowej gospodarki, organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych z udziałem publiczności, czy zwykłych spotkań towarzyskich. Stanie się to możliwe po wypracowaniu zbiorowej odporności na koronawirusa. Jestem przekonany, że dziś dokonujemy dużego kroku w tym kierunku, dlatego z tego miejsca w imieniu mieszkańców dziękuję, że pierwszy punkt szczepień powstaje właśnie w Olkuszu – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza, którego zgoda na nieodpłatne udostępnienie hali MOSiR znacznie przyczyniła się do sprawnej organizacji punktu szczepień w Olkuszu.

Punkt Szczepień

Otwarciu Pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych w Olkuszu towarzyszył briefing prasowy, w którym wzięli udział: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, Dyrektor Małopolskiego OW NFZ Elżbieta Fryźlewicz – Chrapisińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu Agata Knapik, przedstawiciele zarządu spółki Nowy Szpital w Olkuszu Norbert Kubańskiego i Jadwiga Pięta-Pietrzyk, przewodniczący Rady Powiatu w Olkuszu Jacek Osuch, starosta olkuski Bogumił Sobczyk, a także włodarze gmin z terenu powiatu olkuskiego z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby zaangażowane w organizację punktu szczepień.

Punkt szczepień

Warto pamiętać, że na początkowym etapie funkcjonowania Punktu Szczepień powszechnych w Olkuszu zaszczepić się mogą osoby wcześniej zarejestrowane. Przypominamy o dostępnych sposobach rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19:

  • infolinia 989
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl
  • SMS o treści SzczepimySie na nr 880 333 333

Osoby, które dostaną skierowanie do szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w hali MOSIR w Olkuszu (ul. Wiejska 1A) powinny zgłosić się do rejestracji zlokalizowanej w holu głównym MOSIR. Po wypełnieniu Kwestionariusza pacjent kierowany jest do jednego z 6 stanowisk szczepień. Zaszczepieni pacjenci przez 15 min pozostają pod okiem służb medycznych w wyznaczonym na hali miejscu. Prosimy o punktualne przybywanie na szczepienie – na umówioną wcześniej godzinę, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania na szczepienie oraz liczbę osób w kolejce.