Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Od poniedziałku 26 kwietnia Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa otwarty zostanie sam parter, gdzie zostaną wyznaczone specjalne stanowiska do obsługi spraw wszystkich wydziałów Urzędu. Ponadto przewidziane zostały ograniczenia dotyczące liczby mieszkańców przebywających jednocześnie w budynku. Obowiązkowe będą maseczki, a przy wejściu – dezynfekcja rąk.

- Od poniedziałku w Olkuszu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji działa Punkt Szczepień Powszechnych, w którym zaszczepionych może zostać nawet 700 osób dziennie. To dla nas wszystkich duży krok w stronę powrotu do normalności, bowiem z czasem osób zaszczepionych będzie coraz więcej. Wiem także, że wielu mieszkańców woli ze swoimi sprawami przyjść bezpośrednio do Urzędu, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Dlatego decydujemy się na ponown e otwarcie – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Przywrócenie bezpośredniej obsługi - plakat

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie otwarty dla mieszkańców w godzinach od godziny 7:00 do godziny 15:00. Na parterze budynku zostaną wyznaczone specjalne strefy dostępu. Obsługę przy wyznaczonych stanowiskach będą pełnili właściwi dla sprawy pracownicy Urzędu. W godzinach od 7:00 do 14:30 zostanie otwarta kasa, w której – ze względów bezpieczeństwa – preferowane będą płatności kartą. Korespondencję nadal będzie można złożyć do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do Urzędu.

- Musimy pamiętać, że trwające szczepienia i spadek liczby zachorowań nie oznaczają, że pandemię mamy za sobą. W dalszym ciągu apeluję o rozwagę podczas wizyt w Urzędzie, a także dyscyplinę dotyczącą dopuszczalnych odległości, np. w kolejkach. Wiele spraw urzędowych, takich jak wniosek o nowy dowód osobisty, czy płatności, można zrealizować przez internet, co jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym – podsumowuje Roman Piaśnik.