Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zachęcamy do głosowania na projekt filmowy będący dziełem uczniów olkuskich I i IV LO. Od waszych głosów zależy, czy przejdą do etapu międzynarodowego Booktrailer Film Festiwal.

Film, a dokładnie booktrailer „Rok 1984” George`a Orwella autorstwa Alicji Tabak z IV LO w Olkuszu oraz Kacpra Niewiadomskiego z I LO w Olkuszu zajął drugie miejsce w ogólnopolskich eliminacjach Booktrailer Film Festiwal i awansował do finału międzynarodowego, jaki odbędzie się we włoskiej Bresci. Film znalazł się w gronie 22 najlepszych filmów z sześciu krajów, które mają szansę na kolejne nagrody i wyróżnienia.

Booktrailer Film Festival jest organizowany od 2007 roku. Ze skromnego, szkolnego konkursu zorganizowanego w liceum we włoskiej Brescii przekształcił się w ogólnokrajowy festiwal, a od roku 2017 w festiwal międzynarodowy. Rozszerzenie idei festiwalu stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu Erasmus +.

Wyjaśnijmy, że booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma, która łączy literaturę z filmowymi środkami wyrazu oraz tradycyjną lekturę z nowymi technologiami. Celem festiwalu jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Jego idea opiera się na zespoleniu tradycji i nowoczesności - łączeniu poznawania literatury z nowymi technologiami, integrowaniu sztuki słowa i języka kina, rozwoju kompetencji związanych ze współpracą w grupie i wnikliwej analizy dzieła literackiego. Projekt zachęca do lektury, uczy i wyzwala kreatywność.

Prosimy zatem wszystkich o wsparcie i oddanie głosu  na film olkuskich licealistów. Głosowanie trwa do 30 kwietnia. Można głosować pod tym linkiem