Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W poniedziałek 10 maja, w Dzień Pracownika Komunalnego, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zrobiło bardzo miłą niespodziankę mieszkańcom Srebrnego Miasta. W Dolince na Os. Młodych stanęła fontanna, upamiętniająca 65-lecie przedsiębiorstwa. Uroczystego przekazania dokonał Prezes PWiK sp. z o.o. Alfred Szylko. W imieniu mieszkańców za nową atrakcję zrewitalizowanej Dolinki dziękował Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

- W dniu naszego święta 65-lecia Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu pracownicy firmy mają zaszczyt przekazać Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz Panu Romanowi Piaśnikowi fontannę w darze mieszkańcom Srebrnego Miasta Olkusz. Jesteśmy przekonani, że fontanna uatrakcyjni to wspaniałe miejsce, a pulsująca w niej woda będzie żywą promocją naszej pracy – mówił Alfred Szylko, prezes olkuskich Wodociągów.

Przekazanie fontanny

Zrewitalizowany teren Dolinki na Osiedlu Młodych stał się miejscem, do którego z prawdziwą przyjemnością przybywają mieszkańcy Srebrnego Miasta, przede wszystkim Os. Młodych i Os. Pakuska. Wartość nowej atrakcji podkreślił w podziękowaniu burmistrz Roman Piaśnik.

- W imieniu mieszkańców Olkusza, ale przede wszystkim mieszkańców Osiedla Młodych i Osiedla Pakuska, bardzo serdecznie dziękuję za ten dar olkuskich wodociągów. Zrewitalizowany teren Dolinki jest bowiem bardzo przydatny dla mieszkańców, którzy także są z tego bardzo zadowoleni. Jestem przekonany, że nowa, piękna fontanna jeszcze bardziej przyczyni się do spędzania wolnego czasu właśnie w tym miejscu – zaznaczał Roman Piaśnik.

Przekazanie fontanny

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., jako dostawca wody do mieszkańców gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, niejednokrotnie podkreśla wysokie walory tej wody. Korzystając z okazji, podczas spotkania 10 maja, wartość tę podkreśliła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu Agata Knapik.

- Panie Prezesie, serdecznie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich moich pracowników za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę. Dzięki Państwu mamy bowiem w naszym powiecie bardzo dobrą wodę. Jako inspektor mogę powiedzieć, że powinniśmy pić wodę, którą mamy dostarczaną do naszych mieszkań, czyli tę z kranu, co promuje obecnie cała Unia Europejska. Raz, że szanujemy wówczas naszą ziemię, nie zanieczyszczając jej ogromną ilością plastiku, a po drugie woda dostarczana do naszych mieszkań jest codziennie kontrolowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu, czyli jej producenta oraz dodatkowo, czyli krzyżowo, przez inspekcję powiatową, dlatego mogę zaświadczyć, że jej jakość jest naprawdę bardzo dobra – podkreślała szefowa olkuskiego Sanepidu.

Przekazanie fontanny

Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Pracownika Komunalnego.

Przekazanie fontanny

Przekazanie fontanny