Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od 14 maja wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać swoje głosy na projekty w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku przyjęto do głosowania rekordową liczbę 234 zadań, w tym 36 z Subregionu Małopolska Zachodnia, który obejmuje powiat olkuski. Głosowanie trwa do 14 czerwca, a wyniki poznamy do 22 października.

Wśród 36 projektów z Subregionu Małopolska Zachodnia jest kilka dotyczących bezpośrednio mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz oraz Powiatu Olkuskiego. Są to, mi.in projekt „Bądź aktywny” (kod zadania MZA 1) zgłoszony przez olkuskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, projekt  „Budowa dwóch bezpiecznych przejść dla pieszych przez DW 791 w Olkuszu” (MZA 8), projekt „Małopolska Akademia Futbolu dla Subregionu Małopolska Zachodnia” (MZA 21), jaki będzie realizowany w Olkuszu i Chrzanowie. Zgłoszono także projekty: „Mocni w pomocy - wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin z terenu powiatu olkuskiego” (MZA 25) stowarzyszenia „Res Sacra Miser”, „Bezpieczni i zdrowi mieszkańcy powiatu olkuskiego” (MZA 2), „Wioska Smerfów - żyj aktywnie!” (MZA 33), „Wszyscy razem w jednym tempie” (MZA 35), jakie mają być realizowane na terenie powiatu olkuskiego.

Głos w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego może oddać każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Każdy może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. W tym roku będą trzy możliwości oddania głosu. Można głosować przez internet za pomocą panelu do głosowania, jaki znajduje się na stronie Budżet Obywatelski Małopolska 2021

Mieszkańcy Małopolski mają również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania. Jeden z punktów znajduje się w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Karty do głosowania znajdują się przy urnach. Można również taką kartę przygotować i uzupełnić wcześniej – wystarczy wejść na stronę www.bo.malopolska.pl i pobrać wzór karty do głosowania obowiązujący w tym roku.

Głosy można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków) lub do jednej z jego agend zamiejscowych, z dopiskiem na kopercie: „BUDŻET OBYWATELSKI”.  Zachęcamy do głosowania.