Rozpoczął się finał X edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Top Atrakcje 2021”, czyli rankingu najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce w danym roku. W finale znalazły się aż dwie atrakcje z terenu Miasta i Gminy Olkusz, czyli nowa ekspozycja Podziemny Olkusz oraz zamek Rabsztyn.

Plebiscyt jest organizowany przez popularny portal podróżniczy Polskie Szlaki. Atrakcje zostały podzielone na osiem kategorii, a w każdej z nich bierze udział osiem niezwykłych atrakcji lub miejsc z całej Polski. Olkuskie atrakcje znalazły się w kategorii „Nowości i odkrycia”. Głosować może każdy Internauta (nie jest wymagana rejestracja) na jedną atrakcję w każdej kategorii. Głos można oddać tylko jeden raz. Głosowanie trwa do 20 czerwca 2021 roku. Po zakończeniu głosowania wyłonionych zostaje 8 najlepszych atrakcji w Polsce, po jednej w poszczególnych kategoriach. Będą to Top Atrakcje danego sezonu turystycznego.  Zachęcamy do głosowania.

Link do głosowania.

Ekspozycja podziemny Olkusz obok zdjęcie zamku Rabsztyn.