Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Po wielu miesiącach przerwy, wynikającej z pandemii koronawirusa, olkuski rynek znów tętni życiem! W słoneczny piątkowy wieczór atmosferę dodatkowo rozgrzał Mariusz Kalaga, porywając publiczność nie tylko swoimi umiejętnościami wokalnymi, ale także niezrównanym poczuciem humoru. Dobre nastroje dopisywały do samego końca.

 - Na ten moment czekaliśmy niezwykle długo. W końcu spotykamy się na koncercie organizowanym na naszym pięknym rynku. Myślę, że pandemia koronawirusa uświadomiła nam wszystkim, jak bardzo potrzebujemy spotkania z kulturą, które pozwalają nam odpocząć od codziennych zmartwień i dobrze się bawić. Nieprzypadkowo dobraliśmy gwiazdę dzisiejszego wieczoru. Jest to artysta o niezwykłej barwie głosu, o znakomitych umiejętnościach artystycznych, potwierdzonych licznymi wyróżnieniami i nagrodami – w ten sposób Mariusza Kalagę przedstawił przywitany oklaskami burmistrz Roman Piaśnik.

Mariusz Kalaga na rynku

Mariusz Kalaga znakomity kontakt z publicznością nawiązał już na początku koncertu. Nic dziwnego, ponieważ artysta ten ma bogate doświadczenie z występów w kraju i na zagranicznych festiwalach. Nie brakowało więc wspólnego śpiewu, spacerów wśród publiczności i kołysania się w rytm muzyki. Bogaty repertuar występu sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie. Był również czas na autografy.

Mariusz Kalaga na rynku

Podczas występu Mariusz Kalaga nie szczędził pochwał pod adresem olkuskiej widowni i samego Srebrnego Miasta, czym zaskarbił sobie sympatię zgromadzonej publiczności. Jak sam stwierdził, szczególnie urzekły go olkuskie podziemia, które są prawdziwą wizytówką Olkusza, z której mieszkańcy mogą być dumni.

Mariusz Kalaga na rynku w Olkuszu

Koncert Mariusza Kalagi zorganizował burmistrz Roman Piaśnik z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu.

Olkuski rynek coraz chętniej odwiedzają turyści oraz mieszkańcy gminy Olkusz, a to za sprawą nowych atrakcji turystycznych oraz organizowanych wydarzeń. O nich wszystkich będziemy informować na bieżąco.

Kierownictwo Urzędu

Gwarkowie w tle Olkusz

A odwiedzających – zwłaszcza najmłodszych olkuszan – dziedziniec za zrewitalizowanych Dawnym Starostwem przywitał dziś niespodzianką!

Dmuchaniec na dziedzińcu