Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, podobnie jak w ubiegłym roku, przybrało mniej uroczysty charakter. Dyrektorzy szkół, pamiętając o nadal obowiązującym reżimie sanitarnym, organizowali nieco skromniejsze obchody. To jednak nie przeszkodziło najmłodszym mieszkańcom naszej gminy cieszyć się z długo wyczekiwanego zakończenia roku szkolnego. Wakacje rozpoczęte!

- To był bardzo trudny rok szkolny dla wszystkich: uczniów, całego grona pedagogicznego, dyrektorów szkół, rodziców, a także organu prowadzącego – Gminy Olkusz. Pandemia koronawirusa zmuszała nas do prowadzenia zajęć zdalnie, co nie było łatwe dla nikogo. Dziękuję wszystkim za wytrwałość i zaangażowanie wykazane w tym czasie. Gorąco liczę, że w przyszły rok szkolny wejdziemy z możliwością prowadzenia nauki stacjonarnie. Wszystkim uczniom życzę odpoczynku, by nadchodzące dwa miesiące wykorzystali na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a we wrześniu pełni pozytywnej chęci odkrywania świata wrócili w szkolne progi – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Wakacje!