Już 11 lipca w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbędzie się pierwszy koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego „Organy Srebrnego Miasta 2021”. Tegoroczny Festiwal to nie tylko duchowa uczta związana z piękną muzyką, ale także możliwość poznania arcyciekawych dziejów olkuskich organów. Organizatorami są: Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a partnerami Województwo Małopolskie i Gmina Olkusz. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik objął Festiwal honorowym patronatem.

- Organy Hansa Hummla to niesamowite dziedzictwo religijne, kulturalne i historyczne, sławiące Olkusz na cały świat. Doroczne Festiwale cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już samo brzmienie instrumentu jest wyjątkowe, a w połączeniu z umiejętnościami wybitnych artystów gwarantuje niezapomniane doznania artystyczne. Serdecznie zachęcam wszystkich do tego, by uczestniczyć w Festiwalu – w tym roku będzie to możliwe także on-line – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza

Szczegóły wydarzenia na plakacie. Festiwalowi towarzyszyć będzie Wystawa fotograficzna.

Plakat Festiwal