Rozpoczęły się prace rozbiórkowe dotychczasowego parkingu „pod wiaduktem” przy olkuskim Parku Czarna Góra. W jego miejsce powstaną nowe miejsca parkingowe z oświetleniem. Utworzone zostaną również: chodnik i ścieżka rowerowa, łącząca się docelowo z zaplanowanym traktem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Kocjana.

- Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Park Czarna Góra, dlatego konieczne jest uporządkowanie i zwiększenie liczby miejsc parkingowych w jego otoczeniu. Kolejne miejsca parkingowe powstaną także podczas zagospodarowania terenu, związanego z budową trybun i zaplecza sportowego w Parku. Bardzo mnie cieszy, że mieszkańcy tak chętnie korzystają z tego obiektu. Służy on nie tylko profesjonalnym sportowcom, ale także amatorom spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie ważne jest to, że najmłodsi mają miejsce, do którego bardzo chętnie wracają – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Czarna Góra Parking

Rozpoczęte właśnie prace polegają na budowie miejsc parkingowych oraz drogi manewrowej przy ul. Piłsudskiego, oświetlenia przy parkingu, utwardzeniu terenu pod wiaduktem na działce nr 2268, budowie odcinka ścieżki rowerowej dwukierunkowej i chodnika oraz umocnieniu istniejącej skarpy. Uwzględniają niezbędne prace przygotowawcze, roboty ziemne, a także ułożenie nowych nawierzchni.

Czarna Góra Parking

Jedyną ofertę na wykonanie prac złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "GAMEX" Grzegorz Żurek, wyceniając całość robót na 711.870,36 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek października. Prace będą objęte 8-letnią gwarancją.