Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W ostatni weekend sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu wszyscy chętni będą mogli – bez wcześniejszej rejestracji – przyjąć wybrany przez siebie preparat szczepionki: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson (jednodawkowa). Punkt szczepień będzie działał w dniach 28 i 29 sierpnia w godzinach od 9:00 do 18:00. Pierwszych 200 zaszczepionych osób otrzyma prezent – ważny do 12 września voucher na zwiedzanie multimedialnych ekspozycji Podziemny Olkusz. Organizatorem akcji jest burmistrz Roman Piaśnik.

- Szczepienia są naszą najlepszą obroną przed koronawirusem, co potwierdzam osobiście jako osoba już od dawna zaszczepiona. Coraz częściej mówi się o nadchodzących obostrzeniach, wynikających z rozprzestrzeniania się wariantu Delta wirusa SARS-Cov-2. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną nimi objęte osoby niezaszczepione. Przede wszystkim jednak warto zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych, korzystając z możliwości, jakie daje współczesna medycyna. Pierwszych chętnych nagrodzimy darmowymi wejściówkami do naszych podziemi – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Baner z informacjami

W punkcie szczepień, który zostanie utworzony w budynku magistratu (Rynek 1), będzie można zaszczepić się pierwszą lub drugą dawką szczepionki Pfizer, Moderna, AstraZeneca, a także jedyną dawką preparatu Johnson & Johnson. Możliwością szczepienia objęta jest również młodzież od 12 roku życia. Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na transport do punktu szczepień. Termin należy uzgodnić wcześniej pod numerem telefonu 32 626 02 13, który jest dostępny w godzinach od 8:00 do 15:00.

Pierwszych 200 osób, które skorzysta w terminie 28-29 sierpnia z możliwości zaszczepienia w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, otrzyma bezpłatny voucher, uprawniający do zwiedzenia najnowszej atrakcji turystycznej Srebrnego Miasta – Podziemnego Olkusza. Jest to nowoczesna ekspozycja multimedialna, składająca się z dwóch części. Pod płytą rynku, w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się ratusz, można zapoznać się z historią Olkusza, natomiast podziemia Dawnego Starostwa opowiadają o górniczych i hutniczych tradycjach Srebrnego Miasta. Więcej informacji o ekspozycji znajduje się na stronie podziemnyolkusz.pl. Otrzymany po szczepieniu voucher będzie ważny do 12 września.

Organizatorem akcji szczepień na zakończenie wakacji jest burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Partnerami akcji są: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Nowy Szpital w Olkuszu.

Warto przypomnieć, że to już druga akcja szczepień organizowana przez Gminę Olkusz. 18 lipca odbyły się one w Chacie Kocjana, a każdy zaszczepiony w tym dniu mógł za symboliczną złotówkę zwiedzić zamek w Rabsztynie. Od 19 kwietnia do pierwszych dni sierpnia na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu funkcjonował także stały Punkt Szczepień Powszechnych.

Podziemia

- Trwająca pandemia pokazała, że potrafimy solidaryzować się wokół jednego celu, co jest niezwykle budującym doświadczeniem. Wiele osób i instytucji mocno angażuje się w to, by szczepienia przeciw koronawirusowi były łatwo dostępne. Dziękuję za to poświęcenie, często pracę w godzinach nadliczbowych, także w święta. Ta praca jest najcenniejsza, ponieważ ratuje życie – podsumowuje Roman Piaśnik.

Plakat szczepień