Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dokładnie 201 osób przyjęło w ubiegły weekend szczepionkę przeciw COVID-19. Zorganizowany w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu punkt szczepień chętnie odwiedzały osoby młode, jak również seniorzy. Dla chętnych burmistrz Roman Piaśnik przygotował prezent – darmową wejściówkę do najnowszej atrakcji turystycznej Srebrnego Miasta – Podziemnego Olkusza.

- Autorytety medyczne zgodnie potwierdzają, że stoimy u progu kolejnej fali zagrożenia koronawirusem. Dlatego warto zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych, a obecnie najbardziej skutecznym sposobem, by to zrobić, są szczepienia. Organizując punkt szczepień, każdemu daliśmy szansę na to, by się zaszczepić. Zaoferowaliśmy pomoc w transporcie dla osób z niepełnosprawnościami, a nawet nagradzaliśmy chętnych wejściówkami do podziemi. Wszystko po to, by poziom zaszczepienia w Gminie Olkusz był jak najwyższy. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację Punku. Praca wielu osób pozwoliła zadbać o zdrowie i życie mieszkańców oraz gości Srebrnego Miasta – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Szczepienia w UMIG

W punkcie szczepień, który został utworzony w budynku magistratu, można było zaszczepić się pierwszą lub drugą dawką szczepionki Pfizer, Moderna, AstraZeneca, a także jedyną dawką preparatu Johnson & Johnson. Możliwością szczepienia objęta została również młodzież od 12 roku życia.

Szczepienia w UMIG

Poza Punktem Szczepień w weekend pracował również punkt konsultacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu. Każdy odwiedzający Dawne Starostwo mógł rozwiać swoje wątpliwości dotyczące szczepień, zasięgając opinii wykwalifikowanej kadry.

Szczepienia w UMIG

Organizatorem akcji szczepień na zakończenie wakacji był burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Partnerami akcji byli: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Nowy Szpital w Olkuszu.

Szczepienia w UMIG

Warto przypomnieć, że to już druga akcja szczepień organizowana przez Gminę Olkusz. 18 lipca odbyły się one także Chacie Kocjana, a każdy zaszczepiony w tym dniu mógł za symboliczną złotówkę zwiedzić zamek w Rabsztynie. Łącznie w obu utworzonych przez Gminę Olkusz punktach szczepień o swoje zdrowie – przyjmując szczepionkę – zadbały 424 osoby. Ponadto, od 19 kwietnia do pierwszych dni sierpnia, na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu funkcjonował stały Punkt Szczepień Powszechnych.

 Szczepienia w UMIG