Wakacje dobiegły końca, co oznacza, że dziś dzieci i młodzież całej Polski wraca do szkół. Kolejny rok szkolny rozpoczyna się jednak w szczególnych okolicznościach trwającej pandemii koronawirusa. Oznacza to, że nie odbyły się oficjalne miejsko-gminne obchody rozpoczęcia roku szkolnego.

- Do nowego roku szkolnego przystępujemy stacjonarnie, co jest dobrą wiadomością dla uczniów oraz rodziców. Mimo bardzo dobrego przygotowania naszych szkół zdalna nauka, której już doświadczyliśmy, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Żaden internetowy czat nie zastąpi również spotkań koleżanek i kolegów w szkole. Na nadchodzący rok szkolny życzę naszym uczniom jak największych sukcesów w nauce, Rodzicom - by te sukcesy przynosiły im dumę z pociech, a Gronu pedagogicznemu – by w nadchodzącym roku szkolnym mogli skupić się wyłącznie na kształtowaniu i edukowaniu młodych pokoleń – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Rozpoczęcie roku 2019

Fot. Rozpoczęcie roku szkolnego - uroczystość w Gorenicach - 2019 rok.

Okres wakacji to również czas, który w szkołach wykorzystywany jest na prowadzenie różnego rodzaju prac remontowych. Przykładowo, dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego odebrane zostały sanitariaty w Przedszkolu Nr 10 w Olkuszu.

Przedszkole 10

Niebawem przedstawimy Państwu pełną listę inwestycji, które zostały wykonane w ostatnim czasie w gminnych szkołach.